Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Różaniec za zmarłych

 

"Pamięć i modlitwy za zmarłych oraz troska o ich groby są świadectwem ufnej nadziei, że to nie śmierć decyduje o ludzkim losie, gdyż człowiek jest przeznaczony do nieskończonego życia, zakorzenionego i znajdującego swe wypełnienie w Bogu.”

Papież Franciszek 

 

1 listopada o godzinie 18 na naszym cmentarzu parafialnym spotkali się wierni, aby odmówić różaniec. Wspólna procesja po cmentarzu pozwoliła na chwilę refleksji i zadumy, ale przede wszystkim była okazją do wspólnej modlitwy za duszę bliskich zmarłych.

 

 

Różaniec za zmarłych.

Można odejść na zawsze ...” - zaduszki parafialne

 

Tradycją naszej parafii są zaduszki parafialne. UroczystaMsza św. za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej odprawiane jest zawsze w pierwszą niedzielę po Dniu Wszystkich Świętych, w tym roku 3 listopada. Nasze nabożeństwo było połączeniem modlitwy za zmarłych i za nas żyjących, poezji przemawiającej swoim pięknem i muzyki, która wzmacniała przekaz i wyraz tego, co czuje serce. Bardzo ważną rolę stanowiła dekoracja kościoła i przekaz „Można odejść na zawsze, a stale być blisko”’. W trakcie modlitwy wypominkowej zapalano znicze za zmarłych w ostatnim roku i ustawiano je w kształcie serca. Po zakończonym nabożeństwie, na prośbę księdza proboszcza, wierni podchodzili do płonących zniczy, które zostały zaniesione na cmentarz parafialny.

Zaduszki parafialne

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?