Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Smutna Wielkanoc

Zwykle w święta wielkanocne w kościołach trudno jest się pomieścić wszystkim wiernym. To dni, kiedy nawet mniej praktykujący katolicy, chcą się pomodlić w świątyni. Jednak w tym roku nie było to możliwe. Nabożeństwa Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy były celebrowane przy ograniczonej liczbie wiernych.

Dzięki środkom społecznego przekazu mogliśmy transmitować nabożeństwa celebrowane w naszym kościele. Składam podziękowania wszystkim, którzy łączyli się z nami za pośrednictwem transmisji.

Składam również podziękowania wszystkim, dzięki którym mięliśmy taka możliwość.

Smutna Wielkanoc

Z powodu pandemii w naszym kościele niewiele się dzieje. Chcemy przypomnieć uroczystość z dnia 7 października 2005 roku.

Rocznica Komunii Świętej

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klasy IV, 30 maja, w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują jej rocznicę.

Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły nam przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii Świętej, biały tydzień. Wielki entuzjazm i przeżycia towarzyszące tym chwilom. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w odświętne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament a następnie Pismo Święte. Kolejne radosne przeżycie i przypomnienie, że Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii.

Zawartość

Rocznica Komunii Świetej